Spoločnosť INTERGEO, a.s. Bojnice dostala možnosť prezentovať prostredníctvom Predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Doc. Ing. Michala Bartka, CSc. použitie troch slovenských patentov v praxi – smerovať k energetickej sebestačnosti.

Zároveň je prezentovaný inovatívny prístup k stropnému vykurovaniu a chladeniu. Vďaka  novele zákona o energetike,  ktorý hovorí o tom, že do 10kW výkonu sa môže každý výrobca energie pripojiť k verejnej sieti a postačí mu len ohlasovacia povinnosť sa sen o energetickej sebestačnosti stáva realitou.

[blockquote2]Komunálna energetika 9.2012[/blockquote2] – klik pre prezretie materiálu

[blockquote2]Sci-fi dom: Vízia alebo reálna moznost?[/blockquote2] – klik pre prezretie materiálu

V prípade správcovských a teplárenských spoločností u nás často platí príslovie, že obuvníkove deti chodia bosé. Firmy, ktoré svojim odberateľom pomáhajú realizovať opatrenia na úsporu energií, samy neraz sídlia v budovách, ktoré majú k energetickej efektívnosti  veľmi ďaleko. Jednu z najčerstvejších výnimiek z tohto stavu predstavuje zrekonštruované administratívne sídlo dodávateľa tepla vo Zvolene. Realizáciu vykonala spoločnosť INTERGEO, a.s. Bojnice. Viac nájdete v priloženom materiáli.

[blockquote2]Komunálna energetika – Spoločnosť MPBH, člen skupiny STEFE[/blockquote2]  – klik pre prezretie materiálu

css.php